5 pratimai dirbantiems stovimą darbą

Nors sakoma, kad ilgas sėdėjimas pridaro daugiausiai bėdų mūsų sveikatai, tačiau stovimas darbas taip pat turi savų minusų. Mūsų pėdos pritaikytos vaikščiojimui, o ne stovėjimui vienoje vietoje. Ilgai stovint, gali prasidėti pėdų skausmai, imti plėstis poodinės venos – su laiku visi šie nesklandumai perauga į rimtesnes bėdas. Kol jų dar nesulaukėte, svarbu tinkamai pasirūpinti savo kūnu.

Jei darbe tenka ilgai stovėti, rinkitės patogią avalynę, darykite pertraukas. Gerą savijautą išsaugoti padės ir 5 nesudėtingi pratimai, skirti apatinės kūno dalies stiprinimui ir ištvermės didinimui. Atlikite juos kas antrą dieną, tarp pratimų darydami trumpas apie minutės ilgio pertraukėles. Tik jokiu būdu nepersistenkite, kartokite viską tiek kartų, kiek pajėgiate. Vėliau, raumenims sutvirtėjus, krūvį galėsite padidinti.

1 pratimas ĮTŪPSTAS

Atsistokite tiesiai, kojos pečių plotyje. Iš šios pradinės padėties padarykite didelį žingsnį į priekį viena koja ir tūpkitės, sulenkdami kelius. Stenkitės išlaikyti pusiausvyrą, nesvyruokite. Grįžkite į pradinę padėtį ir viską pakartokite su kita koja.
Pratimas stiprina sėdmenų raumenis, keturgalvius ir dvigalvius šlaunų raumenis. Rekomenduojama padaryti 3 serijas po 10 įtūpstų.

2 pratimas KULNŲ KĖLIMAS

Atsistokite tiesiai, kojos klubų plotyje. Laikydami kelius tiesiai, stiebkitės aukštyn ant pirštų, o paskui lėtai nusileiskite į pradinę padėtį. Jei sunku išlaikyti pusiausvyrą, prisilaikykite rankomis už stalo ar kėdės. Kartokite 3 kartus po 10 pasistiebimų. Pratimas sutvirtins blauzdų raumenis ir išjudins čiurnų sąnarius.

3 pratimas PRITŪPIMAI

Atsistokite kojas laikydami pečių plotyje. Pritūpkite ir vėl grįžkite į pradinę padėtį. Atliekant pritūpimą jūsų sėdmenys turi judėti atgal (lyg sėstumėtės), o blauzdos likti statmenos grindims. Pakartokite 3 serijas po 10 pritūpimų. Šio pratimo metu dirba keturgalviai, pakinkliniai ir sėdmenų raumenys.

4 pratimas KELIO KĖLIMAS ATSIGULUS

Atsigulkite ant šono, nugara tiesi, abi kojos šiek tiek sulenktos, keliai ir kulkšnys suglausti. Iš lėto kelkite viršutinės kojos kelį aukštyn (kulkšnys lieka kartu) ir leiskite žemyn. Jūsų nugara ir klubai neturi judėti. Jei pratimas atrodo per lengvas, šlaunis galite apjuosti elastine juosta. Kartokite 3 kartus po 10 pakėlimų abiem kojom. Pratimas stiprina sėdmenų ir klubų atitraukiamuosius raumenis.

5 pratimas DUBENS KĖLIMAS GULINT

Atsigulkite ant nugaros ir sulenkite kelius. Rankas pasidėkite šalia liemens ant grindų. Laikydami pėdas ant grindų, kelkite dubenį aukštyn taip, kad šlaunys ir liemuo atsidurtų vienoje linijoje. Paskui lėtai grįžkite į pradinę padėtį. Norėdami padidinti krūvį, kulnus galite priartinti prie sėdmenų, ar sukryžiuoti rankas ant krūtinės, lyg apkabindami save. Kartokite 3 serijas po 10 pakėlimų. Pratimas tvirtina sėdmenų, pakinklių, pilvo raumenis.

Mūsų kūnas nėra sutvertas vien sėdėti ar vien stovėti. Geriausiai jis jaučiasi, galėdamas atlikti kuo įvairesnius judesius. Jei kažkurie raumenys negauna pakankamai darbo, jie sustingsta, nusilpsta, ima nykti ir nebegali teisingoje padėtyje išlaikyti kaulų ir kitų organų. Taip atsiranda netaisyklinga laikysena, įtampos, skausmai, nejudrumas, energijos trūkumas ir t. t. Viso to galima išvengti įvedus į savo dienotvarkę nesudėtingą, daug laiko nereikalaujančią mankštą.

Nuoširdžiai linkime mylėti savo kūną, nepamiršti mankštos ir išlikti sveikiems!

Related Posts