Žmogaus kūnas gali būti neįtikėtinai atsparus. Mūsų kūnai sugeba stebėtinai atsigauti po didelių pažeidimų, įskaitant ir lūžusius kaulus. Todėl daugelis žmonių pasitiki savo kūnu ir „leidžia” jam po sužalojimo pačiam save išgydyti. Jie galvoja, kad tam reikia tik laiko, o apsilankymas pas kineziterapeutą reikalingas tik tam, kad pagreitintų jau savaime gyjančius audinius.
Tačiau sveikimo greitis yra tik vienas iš daugelio gijimo veiksnių ir nepaisant neįtikėtino mūsų kūno sugebėjimo save „suremontuoti“, vis tik tinkamai išgydyti traumą gali būti ne taip ir paprasta. Pateikiame kelis patarimus apie traumų gydymą, kurių galbūt nežinojote ir tai gali būti penkios svarbios priežastys kreiptis į kineziterapeutą.
1. Negydant dažniau susidaro randiniai audiniai.
Neteisingai sugijus sužeidimui, susidaręs randinis audinys gali sukelti nuolatinį odos, raumenų ir raiščių skausmą bei standumą. Kineziterapija ir specialisto patarimai dėl tinkamo judėjimo, masažo ir kitokio praktinio gydymo gali užkirsti kelią pernelyg dideliam randų susidarymui.
2. Jūsų gebėjimas pajusti kūno padėtį, žinomas kaip propriocepcija, dažnai lieka pažeistas po traumos ir gali tapti kitos traumos priežastimi.
Sutrikusi propriocepcija yra pagrindinis pakartotinės traumos veiksnys. Jei kada nors girdėjote ką nors sakant „aš vis dar 100 proc. nejaučiu savo kelio / kulkšnies / peties“, tai gali tapti kitos traumos priežastimi. Gera žinia ta, kad naudojant specialią mankštos programą, propriocepciją galima pagerinti ir atkurti.
3. Užbaigus gydymą, jūsų kūnas gali būti ne toks pat, kaip anksčiau.
Po traumos raiščiai gali likti laisvesni, o sąnariai standesni, raumenys beveik visada tampa silpnesni nei anksčiau. Nors skausmo ir nebelieka, gali likti veiksniai, kuriuos reikia spręsti, kad ateityje būtų išvengta sudėtingesnių problemų.
4. Gali būti, kad pasirinkote žalingus įpročius, laukdami, kol sužalojimas sugis.
Kai žmogui skauda, jis stengiasi savo kūną pritaikyti tokiai padėčiai, kuriai esant, skausmas juntamas mažiausiai. Deja, tai gali suformuoti blogą judėjimo modelį ir raumenų disbalansą. Nors skausmas jau praėjo, šie nauji modeliai ir įpročiai gali išlikti ir sukelti dar daugiau problemų ateityje.
5. Ne visada traumos išgydomos iki galo.
Kai kuriais atvejais sužalojimai negali visiškai išgyti patys. Rimčiausias to pavyzdys – lūžis, kuris negali išgyti, jei kaulas nėra pakankamai tvirtai prilaikomas. Kiti veiksniai, kurie gali užkirsti kelią traumų gydymui – tai prasta kraujotaka, diabetas, nepakankama traumos priežiūra ir netinkama mityba.
Vienas iš mūsų patyrusių kineziterapeutų gali įvertinti jūsų sužalojimą ir parengti gydymo planą, kuris jums grąžins kuo geresnę judėjimo funkciją ir užkirs kelią kitoms traumoms.